Wszystko o pianie PUR

FAQ, czyli wszystko o pianie PUR

W sieci można znaleźć dziesiątki informacji na temat piany PUR ¬- jednak często są to sprzeczne informacje, które zamiast rozwiewać wątpliwości, rodzą nowe. Dlatego postanowiliśmy zebrać najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów i przygotować zwięzłe i jasne odpowiedzi, dzięki którym będą mogli Państwo podjąć świadome decyzje.

Chcę wykonać izolację pianą PUR - jaką wybrać?

Zależy to od miejsca, gdzie chcą Państwo zastosować termoizolację. Jeżeli jest to wewnętrzna część budynku, doskonale sprawdzą się rozwiązania otwarto-komórkowe. Jeżeli jednak niezbędne jest przygotowanie warstwy na zewnątrz, zachęcamy do zastosowania zamkniętej komórki. Niezbędne jest również odpowiednie dopasowanie grubości oraz parametrów technicznych - w tym w szczególności istotny jest współczynnik przenikania ciepła, czyli lambda.

Czy jest droższa niż inne materiały izolacyjne?

Tak i nie. Tak, ponieważ pierwotna inwestycja w pianę PUR jest wyższa niż zastosowanie innych materiałów izolacyjnych. Jednak należy pamiętać, że oszczędzając na tak istotnym elemencie generujemy późniejsze koszty. Obejmuje to między innymi:
  • •wyższe rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym,
  • potrzebę zakupu dodatkowych urządzeń grzewczych,
  • przymus odnowienia domu po pewnym czasie ze względu na zniszczenie istniejącej warstwy izolacyjnej (ich niska jakość przekłada się na znacząco krótszą żywotność i mniejszą trwałość).

Czy będzie w pełni bezpieczna dla mojego zdrowia, jak i innych mieszkańców?

Po właściwym zamontowaniu i odczekaniu wyznaczonego terminu (podczas którego wnętrza są wywietrzane), piana PUR jest w pełni bezpieczna dla wszystkich użytkowników obiektu.

Czy jest to materiał palny?

Wszystko zależy od klasy palności materiału - zazwyczaj wykorzystuje się klasę E, która znacząco ogranicza możliwość rozprzestrzeniania się ognia.


Czy warto wybrać pianę PUR czy inne materiały izolacyjne?

To rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które cenią sobie wysoką jakość, bezpieczeństwo i przede wszystkim wysoki komfort cieplny, nie wpływający na podwyższone rachunki za ogrzewanie. Niestety wymaga to początkowej wyższej inwestycji, jednak zwraca się ona już nawet w ciągu roku, w porównaniu do innych materiałów.